מחפשים מידע על בגרות בהבעה?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

בגרות בהבעה

ריכזנו עבורכם את כל המוסדות הרלוונטיים לתחום בגרות בהבעה.
אם ברצונכם לפנות ישירות למוסדות הלימוד, סמנו את אילו שברצונכם לקבל מהם מידע.
המידע שיתקבל יאפשר לכם לערוך השוואה בין המסלולים השונים.

מידע נוסף

בגרות בהבעה הינה בגרות חובה בהיקף של 2 יחידות לימוד אשר שונה באופן הבחינה בין תלמידים אשר נבחנים אקסטרני ובין תלמידים אשר נבחנים בגרות אינטרנית. תלמידים אינטרניים נבחנים כ2 יחידות לימוד אשר הראשונה הינה יחידה בהבעה והשנייה הינה יחידה בלשון. תלמידי האקסטרני נבחנים ברמת לימוד של שתי יחידות לימוד אשר היחידה הראשונה נקראת עברית א' והיחידה השנייה נקראת עברית ב'. זהו ההבדל המהותי בין שתי קבוצות הנבחנים הללו. שתי הבגרויות גם בלשון וגם בהבעה גם אינטרני וגם אקסטרני נחשבות מאוד קשות ולכן יש צורך ללמוד אותן ברמה גבוהה מאד. מי שיכול לספק שירות שכזה יהיו בדרך כלל בתי הספר הרגילים התיכוניים לנבחנים אינטרניים ובתי הספר האקסטרניים אשר מכינים את תלמידיהם בשיעורים פרטיים להבחן במבחן הבגרות ברמה גבוהה ומספקת להצלחה במבחן הבגרות. רוב בתי הספר האקסטרניים משלבים קורס משולב של לשון וחיבור.

עבור נבחנים בנבחני בגרות אקסטרנית, הבגרות בעברית א כוללת בין היתר: הבנה והבעה, אוצר המילים והמשמעים, מערכת הצורות: פועל ותצורת השם ודיוקי הגייה; והבגרות בעברית ב' לנבחנים אקסטרניים כוללת בין היתר: הבנה והבעה, תחביר ושחבור, מערכת הצורות: פועל ותצורת השם, פסוקים מלשון המקרא ודיוקי הגייה מתחום הפועל והשם. החומר של הבגרות אמנם משתנה בשל המיקוד של אותה השנה אך בעקרון נשאר אותו הדבר. בשל כך אין ספק שלנבחני האקסטרני בבחינת הבגרות בהבעה כדאי ואף מומלץ ללכת אל מכוני האקסטרני שיקנו לך ידע בחומר עליו הינך נבחן. עם זאת מומלץ מאד לתרגל כתיבה בונה כזו שתקנה לך את המיומנות של כתיבת טקסט ברמה גבוהה מכוון שבבחינת הבגרות גם משולב כתיבת חיבור מתאים לטקסט הנלמד. למידע נוסף או לשאלות וייעוץ בנוגע להשלמת הבגרות באופן אקסטרני פנה אלינו ותקבל מענה על כל השאלות!