מחפשים מידע על מלגות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

המלגות

תורמים רבים בארץ ובעולם, מסייעים מדי שנה לסטודנטים המתקשים לממן לבדם את שכר הלימוד. הפרמטרים לקביעה האם מגיעות מלגות סיוע לסטודנט, הן על פי מצבו הסוציו אקונומי, ובעיקר על פי מידע בנוגע למצב כלכלי של משפחתו.


בעידן שלנו ביקוש לרכישת השכלה הוא גובר, ובהסתמך על הישגים וידע, כך גם עולה מעמד חברתי . מקבלי המלגות הם לרוב תלמידים שלא מקבלים עזרה משפחתית במימון שכר לימוד, אך למרות זאת ביקשו להתאמץ ולגשת ללימודים על תיכוניים.
הסטנדרטים לקביעת זכאות למלגה הם בעיקר נתונים לגבי הכנסות ההורים, והוצאות לפי מספר נפשות וילדים מתחת לגיל 18. ברוכים הם הסטודנטים הצעירים היכולים לקבל עזרה כספית במהלך לימודיהם מההורים או מכל בן משפחה אחר.
המלגות הן קרנות שמגייסות עריות, עמותות, איגודים, וועדים, ואפילו מוסדות הלימוד בעצמן.


לימודים באקדמיה מתפרשים על פני תקופה ארוכה, ולכן, ישנו יחס של התחשבות בענייני התשלומים. שכר לימוד אוניברסיטאי הוא המשתלם ביותר וזול יותר מאשר מכללות פרטיות, אך לא לכולם יש מקום באוניברסיטה ומספר הכיסאות מוגבל. לכן, תנאי הקבלה של לימודים באוניברסיטה הם גבוהים מהרגיל.


כיום ישנם ארגונים רבים המעניקים מלגות תואר ראשון לכל סטודנט, זאת בתנאי של מתן שעות התנדבות והתחייבות לשנת הלימודים כולה. המלגה ניתנת כמעין תשלום על פעילות חברתית, תרומה המועילה לחברה ככלל, ובו זמנית גם לסטודנט בתקבולים עבור עשייתו.