מחפשים מידע על בגרות בספרות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

בגרות בספרות

ריכזנו עבורכם את כל המוסדות הרלוונטיים לתחום בגרות בספרות.
אם ברצונכם לפנות ישירות למוסדות הלימוד, סמנו את אילו שברצונכם לקבל מהם מידע.
המידע שיתקבל יאפשר לכם לערוך השוואה בין המסלולים השונים.

מידע נוסף

אם אתם חולמים על שירה פואטית, לא מפסיקים לדמיין מה היה בתקופתו של ש"י עגנון או של רבי נחמן ביאליק ובנוסף תעודת הבגרות שלכם לא משהו בכלל, הגעתם למקום הנכון! בגרות בספרות- כנראה שזאת התשובה לכל הבעיות שלכם. בגרות בספרות אמנם היא לא בגרות קלה, או שכן, אף אחד לא ממש החליט לגבי זה, וזה כל הקטע. או שאפשר לאהוב את המקצוע או שאפשר לשנוא אותו עד מוות אבל האמת היא שלטובים מבנינו, בגרות בספרות ושיפור הציון זה הפתרון הטוב ביותר להצלחה. בגרות זו נלמדת ברוב בתי הספר ברמה של שתי יחידות לימוד כאשר תמיד קיימת האפשרות ,להרחיב" את יחידות הלימוד לרמה של 5 יחידות לימוד כאשר החומר הנלמד במקרה זה יהיה הרבה יותר מורכב ורחב מאד. הלמידה לבגרות זו היא איננה קלה והחומר הנלמד במהלך הלמידה הוא אינו פשוט. תוך הבנה עמוקה של מה שנלמד רבים וטובים הצליחו ויצליחו להעלות את ציוני בגרות זו

אז מה כוללת בחינה זו? בעקרון בגלל השינוי המהותי בין שנה לשנה בחומר משתנה ויותר מכך, רוב בתי הספר התיכוניים לא מלמדים את אותו החומר מכוון שאפשרות הבחירה במקצוע זה רבה היא. אך עד היום נוכחנו לדעת כי בחינת הבגרות כוללת בין היתר: שירה, סיפורים קצרים, יצירות דרמה, רומנים, נובלות, ובנוסף קיים קטע אן-סין בו על הנבחן לנתח את הקטע בעזרת הכלים שלמד בנוגע לניתוח קטעים ולהסקת מסקנות נכונות ובעזרת כושר הביטוי שלו עליו להעלות זאת על הכתוב. כאשר מדובר בבחינה של 5 יחידות לימוד מתווסף תוכן והוא כולל בין היתר: יצירות נוספות מהעולם כגון שייקספיר, נובלות, האודיסיאה, דון קישוט וכדומה. קטעים אלה בנוסף לסיפורים ולקטעים הנלמדים בבתי הספר התיכוניים מקנים לנבחן ידע נרחב בתחום הספרות והסיפורת.