מחפשים מידע על בגרות בגיאוגרפיה?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

בגרות בגיאוגרפיה

ריכזנו עבורכם את כל המוסדות הרלוונטיים לתחום בגרות בגיאוגרפיה.
אם ברצונכם לפנות ישירות למוסדות הלימוד, סמנו את אילו שברצונכם לקבל מהם מידע.
המידע שיתקבל יאפשר לכם לערוך השוואה בין המסלולים השונים.

מידע נוסף

בגרות בגיאוגרפיה נחשבת לאחת מהבגרויות הקלות שניתן לעשות בזמן קצר כדי לשפר את ממוצע ציוני בגרות הסופי שלך. בשל סיבה זו רבים ממסיימי התיכון שתעודת הבגרות שלהם לא מוצאת חן בעיניהם מסיבה כזאת או אחרת מוצאים לנכון לגשת ולעשות בגרות נוספת בגיאוגרפיה ברמה של 5 יחידות לימוד וזאת מכוון שכאמור, הבגרות הינה קלה, ניתן ללמוד את החומר במהרה באחד ממכוני ההכנה למטרת בגרות אקסטרנית ברחבי הארץ, ובגרות בהיקף של 5 יחידות לימוד, לא משנה באיזה מקצוע, תקנה לתלמיד את הבונוס המגיע לו ועקב כך גם שיפור משמעותי בתעודת הבגרות שלו. עקב כך רבים התלמידים אשר מבצעים את בחינת הבגרות בגיאוגרפיה לאחר שסיימו את התיכון וחסרות להם נקודות לתעודת הבגרות בה הם חפצים. עם זאת ניתן גם להבחן בגיאוגרפיה בהיקף של 2 יחידות לימוד ובכך לענות על הדרישות לקבלת תעודת בגרות מלאה.

בגרות בגיאוגרפיה קלה היא והיא מכילה בין היתר את התכנים הבאים: גיאולוגיה, אקלים ומושגי יסוד אחרים, המזרח התיכון, גיאוגרפיה של ארץ ישראל ומפה גיאוגרפית של ארץ ישראל, ארצות הברית, מערב אירופה לקראת המאה ה-21, העולם המתפתח ומדינות עולם שלישי, גיאוגרפיה עירונית, גיאוגרפיה כלכלית, גיאומורפולוגיה, וניתוח מפות באטלס. הבחינה אשר בהיקף של 5 יחידות לימוד הינה ניתנת בשלושה חלקים. החלק הראשון יהיה מורכב מהנושאים הבאים: ישראל ומזרח תיכון. החלק השני יהיה מורכב מהנושאים הבאים: חבל שלא נלמד. החלק השלישי יהיה מורכב מהנושאים הבאים: גיאוגרפיה חבלית ונושאית. כמובן שאטלס יהיה עם הנבחן בזמן הבחינה דבר שמקל מאד על הנבחן ומאפשר לו להשתמש בחומרי עזר מתאימים. במידה ויש לך שאלות נוספות בנושא או אם ברצונך לדעת איזה מקצוע בגרות הכי מתאים לך להשלים צור עימנו קשר.