מחפשים מידע על בגרות בכימיה?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

בגרות בכימיה

ריכזנו עבורכם את כל המוסדות הרלוונטיים לתחום בגרות בכימיה.
אם ברצונכם לפנות ישירות למוסדות הלימוד, סמנו את אילו שברצונכם לקבל מהם מידע.
המידע שיתקבל יאפשר לכם לערוך השוואה בין המסלולים השונים.

מידע נוסף

בחינת בגרות בכימיה היא איננה חובה ונלמדת כמקצוע מוגבר בלבד במוסדות הלימוד התיכוניים. בחינה זו נלמדת בהיקף של 3 יחידות לימוד ובהיקף של 5 יחידות לימוד. יש כאלה שיגידו שבחינה זו נחשבת קשה ואכן לנבחנים זהו חומר חדש אשר הם לא נתקלו בו לפני כן ולכן על הנבחנים ללמוד את החומר על בוריו כאשר ברצונם לגשת אל בחינת הבגרות. בעקרון בחינה זו הינה לתלמידי תיכון בעיקר ולא נפוצה אצל בתי הספר האקסטרניים אך ישנם מוסדות אקסטרנים אשר מגישים לבחינת הבגרות בכימיה, וניתן ללמוד דרכם את החומר. בחינת הבגרות בכימיה היא לא קלה ולכן אם ברצונך לגשת לבחינה זו עלייך לברר את החומר הנדרש לבחינה ולוודא כי אכן נושאים אלה יסקרנו אותך ויגרמו לך להשקיע רבות בלמידה לקראת הבחינה. גם במוסדות אינטרניים וגם במוסדות אקסטרניים ניתן ללמוד בהיקף של 3 יחידות לימוד או בהיקף של 5 יחידות לימוד בהתאם לרצונך האישי.

בחינת הבגרות בהיקף של 3 יחידות לימוד כוללת שמונה שאלות "אמריקאיות" רב ברירה. בבחינה זו ברמה של 3 יחידות לימוד ניתן להשתמש בחומרי עזר שהם מחשבון ו2 דפי נוסאות- מערכה מחזורית ומפת תרכובת חמצן. החומר הנלמד לבחינה זו הוא:  מושגי יסוד, חומרים יוניים, מבנה האטום, מחזוריות ומשפחות כימיות, מבנה קישור ותכונות החומר, היבטים כמותיים בכימיה, חמצון חיזור, בסיסים וחומצות, אנרגיה, שיווי משקל במערכת הומוגנית, המהירות של תגובה כימית, יישום עקרונות שיווי משקל בתעשיית האמוניה, דיון כללי בחשיבות התעשייה הכימית, כימיה של תרכובות הפחמן. הבחינה של 5 יחידות לימוד כוללת את הבחינה של 3 יחידות לימוד ועוד 2 יחידות לימוד אשר יהיו השלמה ל5. בחלק של ההשלמה יהיו שני פרקים. הראשון יעסוק בחומר הבא: שיווי משקל של חמצון חיזור או תרמודינמיקה. הפרק השני:  תעשייה, כימיה של תאים חשמליים, סוכרים, פולימרים סינתטיים, חלבונים, אינטראקציה בין קרינה לחומר.