מחפשים מידע על הקלות לבגרות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

הקלות לבגרות

ריכזנו עבורכם את כל המוסדות הרלוונטיים לתחום הקלות לבגרות.
אם ברצונכם לפנות ישירות למוסדות הלימוד, סמנו את אילו שברצונכם לקבל מהם מידע.
המידע שיתקבל יאפשר לכם לערוך השוואה בין המסלולים השונים.

מידע נוסף

כיום קיימת התייחסות מיוחדת ואף בתי ספר מיוחדים לתלמידים בעלי לקות כלשהי בלמידה או הפרעות קשב וריכוז. כיום ישנן תוכניות אשר מתאימות לכל אחד ואחת מכם על מנת לעזור לכם לסלול את הדרך הטובה ביותר להצלחה ולקבלת תעודת הבגרות שלכם. גם בהגיעכם להבחן בבחינות הבגרות השונות ישנן הקלות של זמן ושל ניסוחי שאלות אשר יכולים לעזור לכם ולתת לכם יתרון משמעותי על כל שאר הנבחנים כך שהממוצע ציוני בגרות שלכם יהיה בהתאם ליכולות שלכם ולהישגים האישיים שלכם. ההקלות יכולות לבוא לידי ביטוי בכמה דרכים ואף מגיעות לתלמידים שונים. ההקלות ניתנות לתלמידים עקב אבחון באחד מהמרכזים לאבחון ליקויי למידה ואף נשלחות מייד אל משרד החינוך להתבוננות ולהמשך הטיפול. ההקלות יכולות להיות הקלות של תוספת זמן, הפסקה בין מבחן למבחן, הקראה והבחנות בעל פה, ואף צמצום שאלות במקרה הצורך.

גם לעולים חדשים יש הקלות מסוימות אשר כוללות בין היתר הבחנות בשפה זרה, ולמידה יותר אינטנסיבית לבגרות על יד שיערי תגבור אשר נמצאים כמעט בכל בית ספר. אין זה בושה להיות תלמיד בעל ליקוי למידה או בעל הפרעות קשב וריכוז. ההיפך הוא הנכון כמעט ל90% מהאוכלוסייה יש הפרעות קשב וריכוז אך רובם אינם יודעים על כך! מחקרים מראים כי אבחון הבעיה בזמן המתאים יעזור לכל תלמיד בבחינת הבגרות שלנו ואף ייתן לו את ההזדמנות להגיע לבגרות מוכן, ולבצע אותה על הצד הטוב ביותר. המון מורים לבגרות מתורגלים כיצד להתמודד עם תלמידים בעלי לקויות למידה ומה אפשר לעשות כדי לעזור להם. כיום תופעות כאלה אינן שכיחות וקיימת תשומת לב רבה אל אותם תלמידים אשר זקוקים לעזרה מיוחדת. אז אם גם אתה מרגיש כי אינך ממצה את היכולות שלך, קשה לך להתרכז ואינך עומד בקצב של הכיתה פנה עוד היום אל מרכזי הפרעות הלמידה לקבלת ייעוץ מתאים.