מחפשים מידע על בגרות בפיזיקה?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

בגרות בפיזיקה

ריכזנו עבורכם את כל המוסדות הרלוונטיים לתחום בגרות בפיזיקה.
אם ברצונכם לפנות ישירות למוסדות הלימוד, סמנו את אילו שברצונכם לקבל מהם מידע.
המידע שיתקבל יאפשר לכם לערוך השוואה בין המסלולים השונים.

מידע נוסף

פיזיקה הינו מקצוע בחירה אשר נלמד בתיכוניים ואין זה חובה לעשות בו בגרות. יש שיגידו שטוב שכך מכוון שלפיזיקה צריך ממש להתחבר ולהבין לעומק וזוהי הדרך היחידה להצלחה. ניתן לעשות את בחינת הבגרות בפיזיקה בהיקף של 3 יחידות לימוד או בהיקף של 5 יחידות לימוד. פיזיקה הינו מקצוע מורכב מאד והוא כולל בתוכו נושאים רבים שאין לה פשוט להבינם. רבים מהנבחנים האקסטרניים בפיסיקה עושים את בחינת הבגרות מכוון שעליהם לבצע את בחינה זו כתנאי קבלה אל מוסדות הלימוד השונים. בחינת הבגרות בפיסיקה קשה היא ולא מתאימה לכל אחד, אלא רק לבעלי הכישורים המתאימים והרצון לדעת ולחקור את הנושא. בגרות זו מתאימה בעיקר למי שרוצה ללמוד רפואה או מדעים מדויקים או תואר ראשון בהנדסה כלשהי ועל כך מי שבוחר ללמוד מקצוע זה עליו לבחור להבחן ברמה של 5 יחידות לימוד ולא של 3 יחידות לימוד וזאת מכוון שבחינה ברמה של 5 יח"ל הינה מקיפה יותר ולא תמציתית.

הבחינות שונות הן מבחינת היחידות ומבחינת החומר הנלמד. בחינה ברמה של 3 יחידות לימוד כוללת בין היתר את הנושאים הבאים: הפרק הראשון מורכב משאלות של מכניקה וחשמל. הפרק השני מורכב משאלות על קרינה וחומר. החומר הנלמד הינו: קינמאטיקה, דינאמיקה, עבודה ואנרגיה, כבידה, חשמל ומגנטיות, וכדומה. הפרק בהיקף של 5 יחידות לימוד מעט מורכב יותר וכולל בין היתר את הנושאים הבאים בנוסף לנושאים אשר נלמדים בהיקף של 3 יחידות לימוד: ישנו שאלון של חקר וניתוח ממצאי ניסוי, ובחלק זה על הנבחן לנתח ניסוי המבוסס על חומר הלימוד של 5 יחידות לימוד ועל הבנה כללית בפיזיקה.
כאמור אין ספק שבגרות בפיזיקה איננה מתאימה לכל אחד ועל כל אדם לחשוב טוב האם ברצונו לרכוש ידע בנושא זה. בגרות זו מקנה הרבה לתלמידיה ואף נדרשת כבגרות חובה במוסדות לימוד מסוימים.