מחפשים מידע על מלגות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

מלגות בחול

סטודנטים רבים בוחרים ללמוד לימודים אקדמאיים בחו"ל לתואר ראשון או לתארים מתקדמים. העלויות של לימודים בחו"ל הן פעמים רבות גבוהות וכך גם הוצאות המחייה. סטודנטים המעוניינים ללמוד בחו"ל ויש להם צורך בסיוע כלכלי, יכולים לבדוק אילו מלגות בחו"ל מוצעות. לרוב מיועדות מלגות ללימודים בחו"ל לסטודנטים המעוניינים ללמוד בחו"ל לתארים מתקדמים. עם זאת, ניתן למצוא גם מלגות המיועדות לסטודנטים ללימודי תואר ראשון.

מבחר המלגות הקיים ומוצע לסטודנטים המעוניינים ללמוד בחו"ל, משתנה בהתאם למדינה בה מעוניינים ללמוד. קיימות מדינות בהן מוסדות הלימודים עצמם מציעים מלגה לסטודנטים על בסיס מצב כלכלי קשה או על בסיס הצטיינות. סטודנטים המעוניינים בקבלת מלגת לימודים בחו"ל, חשוב שיבדקו האם מוסד הלימודים בו ילמדו מציע מלגות ללימודים שיוכלו להתאים עבורם. בנוסף אל מוסדות הלימודים, קיימות קרנות וגופים שאינם קשורים למוסד הלימודים ומציעים מלגות לסטודנטים על פי קריטריונים שונים.

לסטודנטים המעוניינים ללמוד בחו"ל לתואר מתקדם, קיימת אפשרות להגיש בקשה למלגה אשר מציע משרד החוץ. המלגה מיועדת לסטודנטים אשר מעוניינים ללמוד במדינות מסוימות בלבד והינם בעלי תואר אקדמי ראשון לפחות כאשר מגישים את הבקשה למלגה. בנוסף, המועמדים צריכים להיות עד גיל 35 בלבד.

סטודנטים אשר מעוניינים לאתר מלגות בחו"ל, יכולים לנסות ולפנות לשגרירות המדינה בה בכוונתם ללמוד ולבדוק אילו מלגות מוצעות לסטודנטים זרים. חשוב מאוד כי סטודנטים המעוניינים להגיש בקשה אל מלגות בחו"ל, יקפידו לבדוק מהו מועד ההגשה האחרון ויוודאו כי מגישים את הטפסים בזמן. חשוב מאוד גם להגיש את הטפסים באופן מסודר ובצירוף כל המסמכים המבוקשים.

סטודנטים המעוניינים לקבל סיוע כלכלי ללימודים בחו"ל, יוכלו לבדוק אילו מלגות בחו"ל קיימות. מלגה תוכל לסייע לסטודנט ותוכל לאפשר לו להקל על עצמו את הנטל הכלכלי.