מחפשים מידע על מלגות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

מלגת מפעל הפיס

סטודנטים לתואר ראשון זקוקים לעיתים לסיוע במימון לימודיהם. קיימות מלגות שונות אשר מיועדות לסייע לסטודנטים במימון הלימודים. המלגות השונות מוצעות על ידי גופים שונים, בהם מפעל הפיס. מלגת מפעל הפיס היא מלגה מלאה לתשלום על לימודי תואר ראשון אשר מיועדת לחיילים משוחררים. מלגת מפעל פיס מיועדת לסטודנטים הלומדים לתואר ראשון במוסדות לימוד אקדמאיים מוכרים בארץ. מלגת מפעל הפיס מוענקת החל משנת הלימודים הראשונה ועד לשלוש שנות לימודים רצופות, כאשר מידי שנה מקבל הסטודנט 10,000 ש"ח ובסך הכל 30,000 ש"ח.

המעוניינים להגיש מועמדות לקבלת מלגת מפעל פיס, עליהם לעמוד במספר תנאים. על המועמדים להיות לאחר שירות סדיר בצה"ל ובמשמר הגבול, כאשר שירתו כלוחמים או כתומכי לחימה בלבד. ביום בו מגישים המועמדים את הבקשה לקבלת מלגת מפעל הפיס, לא חלפו עדיין חמש שנים מיום הסיום של שירות החובה. מלגת מפעל פיס אינה מוענקת לסטודנטים אשר מקבלים מלגת לימודים מלאה מגורם אחר או מימון של מעל לחצי משכר לימוד אוניברסיטאי המגיע מקרן מסוימת.

קיימת עדיפות למועמדים אשר בנוסף לעמידה בתנאים שצויינו, הם גם עומדים באחד או יותר מן התנאים הבאים: מועמדים במצב סוציו אקונומי נמוך, מועמדים יוצאי אתיופיה, חבר העמים או בני מיעוטים, מועמדים שהוכרו בצה"ל כחיילים בודדים, זכאי סיוע או מקבלי תשלום משפחתי עד תום שירותם הצבאי, מועמדים הגרים בעיר פיתוח או שכונות שיקום.

הזכאים לקבלת מלגת מפעל פיס, מחויבים בתרומה לקהילה בהיקף של ארבע שעות בשבוע. התרומה מתבצעת דרך עמותת ידידים. מלגת מפעל הפיס יכולה לסייע לחיילים משוחררים העומדים בקריטריונים וזקוקים לסיוע, במימון לימודיהם לתואר הראשון. הטיפול בבקשות מלגות מפעל הפיס מתבצע על ידי היחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון, על פי הקריטריונים שהגדיר מפעל הפיס.