מחפשים מידע על מלגות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

מלגות מפעל הפיס

סטודנטים רבים מעוניינים בסיוע במימון לימודיהם. אחת הדרכים לקבלת סיוע היא על ידי הגשת בקשה למלגה. קיימות מגוון מלגות שונות המיועדות לאוכלוסיות סטודנטים שונות. בין מלגות אלה קיימות מלגות מפעל הפיס. מלגת הפיס היא מלגה המוענקת על ידי מפעל הפיס. גוף זה מעוניין לסייע לקידומו של החינוך בישראל ומזה מספר שנים מעניק מלגות מלאות לסטודנטים לתואר ראשון שהינם חיילים משוחררים מהמערך הלוחם או תומכי לחימה.

מלגות מפעל הפיס מיועדות למועמדים העונים על מספר קריטריונים. המעוניינים להגיש בקשה לקבלת מלגת מפעל הפיס, עליהם להיות סטודנטים ששירתו שירות סדיר ומלא בצה"ל או במשמר הגבול. המלגה מיועדת למי ששירתו כלוחמים או כתומכי לחימה, אשר מיום הגשת המועמדות שלהם לקבלת המלגה, טרם חלפו חמש שנים מהיום בו סיימו את שירות החובה שלהם בצה"ל. קיימת עדיפות למועמדים אשר בנוסף לתנאים שצויינו, הם גם יוצאי חבר העמים, יוצאי אתיופיה או בני מיעוטים, גרים בשכונות שיקום או בעיירות פיתוח, נמצאים במצב סוציו אקונומי נמוך או הוכרו בצה"ל כחיילים בודדים, זכאים לסיוע או מקבלים תשלום משפחתי עד לתום שירותם בצבא.

מקבלי מלגת הפיס מחויבים לתרום לקהילה 4 שעות בשבוע לפחות. התרומה לקהילה היא במסגרת עמותת ידידים. הטיפול בבקשת המלגה מתבצע על ידי היחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון. המלגות מיועדות לסטודנטים אשר לומדים לימודי תואר ראשון באחד מהמוסדות האקדמיים המוכרים בארץ. סטודנטים הזכאים לקבלת מלגת הפיס יקבלו אותה החל משנת לימודיהם הראשונה ועד שלוש שנות לימוד רצופות. מידי שנה יקבל הסטודנט 10,000 ש"ח, בסך הכל 30,000 ש"ח.

מלגות מפעל הפיס אינן מוענקות לסטודנטים אשר מקבלים מלגת לימודים מלאה מגורם אחר או מימון של מעל לחצי משכר לימוד אוניברסיטאי. מלגות מפעל הפיס מיועדות לסטודנטים לתואר ראשון והן יכולות לסייע לחיילים משוחררים העומדים בקריטריונים וזקוקים לסיוע במימון לימודיהם.