מחפשים מידע על מלגות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

מלגות לתואר שני

מלגות לסטודנטים מוענקות על ידי גופים שונים ומוסדות הלימודים בהם נלמדים לימודי תואר. המלגות השונות מוענקות לסטודנטים העונים על קריטריונים שונים. סטודנטים הלומדים לימודי תואר שני יכולים למצוא מלגות שונות המיועדות לסטודנטים לתואר שני. מלגות לתואר שני הן מלגות מחקר והן נחשבות כמלגות תחרותיות. סכום המלגה המוענק לסטודנטים משתנה בין המלגות ויכול לסייע במימון אחוזים שונים משכר הלימוד של הסטודנט, כאשר חלק מן המלגות לתואר השני מעניקות לסטודנט גם סיוע בהוצאות המחיה שלו.

מלגות תואר שני המוענקות מטעם מוסדות הלימודים בהם נלמד התואר השני, הן מלגות אשר על מנת לקבלן על הסטודנט בדרך כלל לענות על מספר קריטריונים שונים. לרוב זכאות אל מלגות לתואר השני נקבעת על פי הישגיו האקדמאיים של הסטודנט, מצוינות וקריטריונים נוספים. סטודנטים מצטיינים אשר מחויבים למחקר ומשקיעים את זמנם בלימודים, יכולים להימצא כזכאים למלגה. סטודנטים הזכאים לקבלת מלגות לתואר השני, יוכלו לקבל תמיכה וסיוע אשר יוכלו לכלול מימון מלא של הלימודים או מימון חלקי ולעיתים גם הוצאות מחיה.  

קיימות מלגות לתואר שני אשר מוענקות מטעם גופים שונים והן מלגות אשר מוענקות לרוב על ידי גופים אשר מעוניינים לקדם מחקרים בתחום מסוים או לשמר מורשת. מלגות אלה מיועדות לסטודנטים אשר מגישים עבודות מחקר שביצעו במסגרת לימודיהם ועוסקות בתחום אותו מעוניין הגוף לקדם או לשמר. ניתן למצוא מלגות לתואר השני המיועדות לסטודנטים לתואר שני אשר חוקרים תחומים שונים.

המלגות השונות המוצעות לסטודנטים לתואר שני, מעמידות קריטריונים שונים לקבלת המלגה. סטודנטים לתואר שני אשר מעוניינים לקבל מלגות לתואר שני, כדאי שיבדקו באופן מקיף אילו מלגות לתואר השני מציעים מוסדות הלימודים השונים וכן באילו תנאים וקריטריונים יש לעמוד על מנת להיות זכאים למלגה.