מחפשים מידע על מלגות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

מלגות מצטיינים

מלגה היא מענק כספי אשר ניתן לסטודנט למטרת לימודים ומיועד להקל עליו את הנטל הכלכלי במהלך לימודיו. קיימות מלגות שונות המוענקות על ידי גופים ומוסדות שונים, כאשר לכל מלגה יש קריטריונים שונים אשר נקבעו על ידי הגוף או המוסד המציע את המלגה. המלגות השונות יכולות להעניק לסטודנט מימון חלקי או מימון מלא של לימודיו האקדמאיים, כאשר סכום המלגה משתנה בין המלגות השונות.

אחת המלגות הקיימות היא מלגת מצטיינים. המלגות המיועדות למצטיינים, ניתנות במטרה לעודד סטודנטים בעלי הישגים גבוהים ושאיפה להצליח. קיימות מלגות מצטיינים אשר מיועדות לסטודנטים הלומדים לימודי תואר ראשון. מלגות אלה ניתנות לסטודנטים שהינם בעלי הישגים גבוהים כפי שנקבע בקריטריונים על ידי הגוף המעניק את המלגה. מוסדות הלימודים השונים מחלקים פעמים רבות מלגות הצטיינות לסטודנטים במוסד הלימודים אשר מצטיינים בלימודיהם.

בנוסף אל מלגות סטודנטים מצטיינים המוענקות על ידי מוסד הלימודים בו לומד הסטודנט, קיימות מלגות למצטיינים גם מטעם גופים אחרים. ניתן למצוא מלגות המיועדות למצטיינים ומוענקות על ידי גופים שונים. המלגות מטעם הגופים השונים מיועדות לעיתים לסטודנטים מצטיינים במצב סוציו אקונומי קשה או לסטודנטים מצטיינים אשר לומדים תחום מסוים. קיימות גם מלגות מצטיינים המיועדות לספורטאים מצטיינים וכן מלגות מצטיינים אחרות.

חלק ממלגות המצטיינים הקיימות, מיועדות לסטודנטים לתארים מתקדמים. בין מלגות אלה, קיימות מלגות מסוימות המיועדות לסטודנטים העוסקים במחקר בתחומים מסוימים. חלק ממלגות המצטיינים המוצעות הן מלגות אשר ניתנות לסטודנט בתמורה לשירות מסוים כמו חונכות או בתמורה להשתלבותו בתפקיד הוראה במוסד הלימודים בו לומד.

בנוסף אל מלגות המצטיינים המוצעות לסטודנטים, קיימות גם מלגות הצטיינות המוענקות למועמדים אשר מתקבלים ללימודים כשהם בעלי נתונים גבוהים. הקריטריונים לקבלת מלגת הצטיינות לנרשמים ללימודים הם שונים בין מוסדות הלימודים השונים.