מחפשים מידע על מלגות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

מלגות לתואר ראשון

סטודנטים המעוניינים בקבלת סיוע בתשלום שכר הלימוד של לימודי התואר הראשון מסיבות שונות, יכולים למצוא מלגות לימודים לתואר ראשון המיועדות לסייע לסטודנטים במימון הלימודים באופן מלא או חלקי. קיימים כיום גופים ומוסדות שונים המציעים מלגות לתואר הראשון אשר מיועדות לסטודנטים העומדים בקריטריונים השונים שנקבעו על ידי הגוף המעניק את המלגה.

בין המלגות המוצעות ניתן למצוא מלגות לתואר ראשון אשר מיועדות לסטודנטים במצב סוציו אקונומי קשה. מלגות מסוג זה ניתנות על ידי מוסדות הלימודים השונים לסטודנטים במוסד הלימודים וכן מוענקות על ידי גופים מסוימים. בנוסף למלגות השונות הניתנות על פי מצב סוציו אקונומי, קיימות מלגות לתואר הראשון המוענקות לסטודנטים התורמים לקהילה. המלגות מיועדות לסטודנטים המעורבים בקהילה, מתנדבים ותורמים לה. גם מלגות אלה מוענקות לעיתים על ידי מוסד הלימודים בו לומד הסטודנט וכן על ידי גופים אחרים.

קיימות מלגות לתואר הראשון אשר מיועדות לסטודנטים מצטיינים. מלגות הצטיינות מיועדות לסטודנטים אשר הישגיהם גבוהים ועומדים בקריטריונים שנקבעו על ידי מעניק המלגה. מלגות הצטיינות מחולקות על ידי מוסדות הלימודים השונים לסטודנטים הלומדים בהם וכן מוענקות על ידי גופים אחרים. קיימות מלגות הצטיינות אשר מיועדות למועמדים שטרם התחילו את לימודי תואר הראשון. מוסדות לימודים מסוימים מעניקים מלגות לתואר ראשון למועמדים הנרשמים ללימודים והם בעלי הישגים גבוהים, על פי הקריטריונים שנקבעו על ידי מוסד הלימודים.

בנוסף אל מלגות לתואר הראשון שהוזכרו, קיימות גם מלגות אשר מיועדות לעולים חדשים, מלגות המיועדות לחיילים משוחררים וכן מלגות המיועדות לתושבי ערים מסוימות וניתנות מטעם העיר בה מתגוררים. מלגות נוספות מוצעות גם לבני מוצא מסוים. על מנת למצוא את המלגה המתאימה, יש צורך לבדוק אילו מלגות לתואר ראשון מוצעות ויוכלו להתאים לסטודנט המעוניין במלגה.