מחפשים מידע על מלגות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

מלגת לימודים

סטודנטים רבים נתקלים בקושי לממן את הלימודים ומעוניינים לקבל מלגת לימודים שתסייע להקל עליהם את הנטל הכלכלי במהלך הלימודים. קיימות מבחר מלגות לימודים אשר מוצעות על ידי גופים שונים ומציעות מימון מלא או מימון חלקי של הלימודים. סטודנטים המעוניינים במלגה יוכלו למצוא מבחר מלגות אשר מיועדות לסטודנטים העונים על קריטריונים שונים שמציב הגוף המציע את המלגה. קיים מבחר מלגות לימודים ועל מנת לאתר את המלגה המתאימה, יש צורך לבצע בירור מעמיק. על מנת לאתר מלגות לימודים שונות ניתן לפנות אל מוסד הלימודים וכן לבצע חיפוש באינטרנט.

סטודנטים אשר מוצאים מלגת לימודים אליה מעוניינים להגיש בקשה, חשוב כי יקפידו על מספר פרטים. חשוב כי טפסי הבקשה למלגה יוגשו כאשר הם מלאים באופן נכון ומדויק והפרטים בהם נכונים. כמו כן, כדאי להקפיד על כתב יד ברור בעת מילוי הטפסים על מנת להקל על מקבלי הטפסים לקרוא אותם. טפסי הבקשה פעמים רבות דורשים צירוף של מסמכים שונים וחשוב להקפיד על צירוף כל המסמכים הדרושים.

בין מלגות הלימודים הקיימות ניתן למצוא מלגות שונות המיועדות לסייע לסטודנטים במצב כלכלי קשה. כמו כן, קיימות מלגות  מצטיינים וכן מלגות לחיילים משוחררים. מוסדות וגופים מסוימים מעניקים מלגת לימודים לסטודנטים אשר פונים ללמוד תחום לימודים מסוים. כמו כן, קיימים גופים המעניקים מלגת לימודים לסטודנטים אשר מבצעים מחקר בנושא מסוים.

קיימות מלגות לימודים המיועדות לסטודנטים ממוצא מסוים או לעולים ממדינות שונות. מלגות נוספות הן כאלה המוצעות לסטודנטים בעלי צרכים מיוחדים וכן מלגות אשר מוענקות על ידי ערים מסוימות לסטודנטים תושבי העיר. אחת המלגות המוצעות לסטודנטים היא מלגת פר"ח, במסגרתה על הסטודנטים לשמש כחונכים בתמורה לקבלת המלגה. המלגות השונות יכולות לסייע להקלת הנטל הכלכלי על מקבלי המלגות במהלך לימודיהם.