מחפשים מידע על מלגות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

מלגות ללימודים

מלגת לימודים היא מענק כספי אשר מוענק לסטודנט ומיועד להקל עליו את הנטל הכלכלי במהלך הלימודים. קיימות מלגות לימוד המציעות מימון מלא של הלימודים ומלגות לימוד המציעות מימון חלקי. המלגות השונות מוענקות על ידי ארגונים, מוסדות וגופים שונים וניתנות לסטודנטים העונים על קריטריונים שונים שקובע הגוף המעניק את המלגה. סכום המלגה המוצע על ידי הגופים השונים, משתנה בין מלגה אחת לאחרת.

קיים מבחר רחב של מלגות ללימודים, כאשר הן מיועדות לסטודנטים העונים על קריטריונים שונים. ניתן למצוא מלגות לימוד אשר חברות מסחריות שונות מעניקות לסטודנטים. בנוסף קיימות מלגות ללימודים אשר מוסדות הלימודים עצמם מעניקים לסטודנטים הלומדים אצלם. סטודנטים המעוניינים במלגה יוכלו למצוא גם מבחר מלגות המוענקות לסטודנטים שהם עולים ממדינות שונות ולסטודנטים ממוצא מסוים. בנוסף, קיימות מלגות לימודים המוצעות לסטודנטים מטעם העיר בה מתגוררים.

מלגות לימוד נוספות המוצעות לסטודנטים הן מלגות המוענקות לסטודנטים מצטיינים. קיימות גם מלגות המוענקות לסטודנטים הלומדים מקצוע לימודים מסוים או לסטודנטים לתארים מתקדמים אשר חוקרים נושא מסוים. קיימות גם מלגות לחיילים משוחררים וכן מלגות לסטודנטים בעלי צרכים מיוחדים. קיימות גם מלגות המוענקות לסטודנטים בתמורה למתן שירות לקהילה מצד הסטודנט. סטודנטים המעוניינים ללמוד בחו"ל, יוכלו למצוא גם מלגות ללימודים בחו"ל.

על מנת לברר אילו מלגות לימוד קיימות, ניתן לפנות אל מוסד הלימודים וכן לבצע חיפוש באינטרנט. במידה שמוצאים מלגה אשר עומדים בקריטריונים שלה ומעוניינים להגיש טפסים, חשוב לוודא מהו התאריך האחרון להגשתם ולוודא שלא לאחר אותו. בנוסף, חשוב לוודא כי הטפסים מוגשים עם כל המסמכים המבוקשים על ידי הגוף המציע את המלגה. חשוב גם לוודא כי הטפסים מוגשים כשהם כתובים באופן ברור ומסודר והפרטים בהם מדויקים ונכונים.