מחפשים מידע על מלגות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

מילגות

מילגה היא מענק כספי אשר מוענק בדרך כלל למטרות לימודים. מטרתה של המילגה היא להעניק מימון לימודים מלא או חלקי ולהקל את הנטל הכלכלי בזמן לימודי תואר ראשון או שני. המלגות ניתנות על ידי גופים שונים ומוסדות, כאשר בדרך כלל מוענקת המילגה לפי קריטריונים מסוימים התואמים את הערכים ואת המטרות של הגוף המעניק את המלגה. 

סטודנטים המעוניינים בקבלת מלגה, יכולים למצוא כיום מגוון מילגות שונות המוענקות לסטודנטים העונים על קריטריונים שונים. קיימות מלגות שונות אשר מוענקות לסטודנטים בעלי צורך כלכלי אשר יש להם צורך בסיוע. בנוסף למלגות אלה ניתן למצוא גם מלגות המוענקות לסטודנטים על פי קריטריונים אחרים. קיימות מלגות אשר מוענקות לסטודנטים על בסיס המוצא שלהם, כאשר קיימות מילגות המוצעות לסטודנטים ממוצא שונה. מלגות אחרות מוענקות לעיתים מטעם גופים לסטודנטים אשר חוקרים תחום מסוים. בין המילגות השונות, קיימות גם כאלה המוענקות לסטודנטים מצטיינים. כמו כן, ניתן לעיתים למצוא מילגה אשר מחייבת את הסטודנט להעניק שירות לקהילה בתמורה למענק הכספי כגון מלגת פר"ח.

המילגות מוענקות על ידי גופים וארגונים שונים, כאשר קיימות גם מילגות שונות שמציעים מוסדות הלימודים לסטודנטים הלומדים בהם. סטודנט המעוניין לקבל מילגה, יכול לברר במוסד הלימודים בו הוא לומד בנוגע למלגות המוצעות לסטודנטים. כמו כן, ניתן למצוא מידע רב על מלגות שונות באינטרנט. כאשר מעוניינים להגיש בקשה למלגה, חשוב להקפיד על מילוי נכון של הטפסים. כמו כן חשוב להקפיד על הגשת הטפסים כאשר הפרטים בהם כתובים באופן ברור והמסמכים הדרושים מצורפים אליהם. חשוב מאוד גם להקפיד על תאריך הגשת הטפסים ולוודא כי לא מאחרים את מועד ההגשה הסופי.

קיים מבחר מילגות המוצעות לסטודנטים וחשוב לבדוק היטב את המלגות השונות וקהל הסטודנטים אליו מיועדות. מגוון המלגות הקיימות מאפשר לסטודנטים העונים לקריטריונים שונים, לנסות ולמצוא מילגה מתאימה.