מחפשים מידע על מכינות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

מכינה אקדמית

מכינה אקדמית היא מסגרת לימודים אשר מיועדת להכין את התלמידים לקראת לימודים אקדמיים. מועמדים אשר מעוניינים ללמוד לימודים אקדמיים אך אינם עומדים בתנאי הקבלה, יכולים במסגרת המכינה לשפר או להשלים את נתוניהם על מנת לשפר את סיכויי הקבלה שלהם אל מסלול הלימודים המבוקש. מכינות אקדמיות מתקיימות במסלולים שונים והן מתאימות למועמדים בעלי צרכים שונים.

מכינות אקדמיות מיועדות להקנות לתלמידים רמת ידע מסוימת במספר מקצועות, כאשר לרוב מדובר באנגלית, מתמטיקה ועברית, אך המקצועות הנלמדים עשויים להשתנות בין המכינות השונות. כמו כן, המכינות השונות מאפשרות לתלמידים לרכוש בדרך כלל גם מיומנויות וכלים שונים החשובים עבור לימודים אקדמיים. במסגרת המכינה יכולים התלמידים לקבל מיומנויות אקדמיות והרגלי למידה הנחוצים עבור לימודים אקדמיים. מכינות אקדמיות יכולות להקנות לתלמידים את ההכשרה המתאימה לקראת לימודים אקדמיים.

בין המכינות האקדמיות קיימות גם מכינות אשר מיועדות להקנות לתלמידים הכשרה לקראת לימודים של תחום ספציפי. ניתן למצוא מכינה למדעי החברה, מכינה למדעי ההתנהגות, מכינה להנדסה, מכינת הטכניון ומכינות לתחומי לימוד נוספים. מכינות אלה מקנות לעיתים לתלמידים גם ידע והשכלה בתחום בו עוסקת המכינה. ניתן למצוא מכינות אקדמיות המיועדות לקהלים שונים, בהן מכינות לתלמידים בגילאי 30 פלוס, מכינות לעולים חדשים המחזיקים בתעודת בגרות מחו"ל, מכינות ללקויי למידה ומכינות נוספות.

המכינות האקדמיות שונות זו מזו בתנאי הקבלה אליהן וכן במשך הלימודים במסגרתן. חשוב לבדוק כאשר בוחרים מכינה, האם סיום הלימודים במכינה מאפשר קבלה אל מוסד הלימודים בו נלמדה המכינה בלבד, או גם אל מוסדות לימודים אחרים.

מכינה אקדמית יכולה להוות דרך מתאימה לקבל הכשרה והכנה מתאימה לקראת לימודים אקדמיים. כמו כן, על ידי הלימודים במכינה ניתן לשפר את סיכויי הקבלה אל מסלול הלימודים המבוקש.