מחפשים מידע על בגרות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

בגרות

ריכזנו עבורכם את כל המוסדות הרלוונטיים לתחום בגרות.
אם ברצונכם לפנות ישירות למוסדות הלימוד, סמנו את אילו שברצונכם לקבל מהם מידע.
המידע שיתקבל יאפשר לכם לערוך השוואה בין המסלולים השונים.

מידע נוסף

מבחני הבגרות מתקיימים במהלך הלימודים בתיכון, החל מכיתה י' ובעיקר בכיתות י"א וי"ב. הבגרויות נמצאות באחריות משרד החינוך ונערכות מידי שנה בקיץ ובחורף. בגרויות במקצועות החובה מתקיימות בשני המועדים, אך במקצועות הבחירה ניתן להיבחן בקיץ בלבד. מבחני הבגרות במקצועות השונים מיועדים לבחון את רמת הידע של התלמיד וההבנה שלו במקצוע בו נבחן.

תלמידים אשר נבחנים בבחינת הבגרות במסגרת לימודיהם בתיכון נקראים נבחנים אינטרניים. הציון הסופי במקצוע כפי שיופיע בתעודת הבגרות של התלמידים יהיה מורכב משקלול של ציוני בגרות החיצונית ומהציון הבית ספרי.

תלמידים שלא סיימו תיכון או תלמידים שסיימו תיכון אך לא נבחנו אפילו במבחן בגרות אחד, יכולים לגשת אל בחינות הבגרות כתלמידים אקסטרניים. הלימודים לבחינת בגרות אקסטרנית יכולים להתקיים במסגרת קורסים ובתי ספר פרטיים שונים המציעים הכנה לבגרות וכן על ידי לימוד באופן עצמאי.

בכל בחינת בגרות חיצונית בה נבחן התלמיד, הוא נבחן ברמת לימוד מסוימת, המוגדרת על פי מספר יחידות הלימוד. יחידת לימוד אחת מוערכת בדרך כלל בכ-90 שעות לימוד בכיתה. מספר יחידות הלימוד השונות משקף את מידת ההתעמקות במקצוע וכן את רמת הקושי של המבחן ומספר שעות הלימוד.

תעודת הבגרות מהווה מרכיב חשוב בסיכויי הקבלה למוסדות להשכלה גבוהה. קיימים מקרים בהם למספר יחידות הלימוד במקצוע חובה בתעודת הבגרות, יש השפעה בקבלה למוסדות השכלה גבוהה. לעיתים בחוגים מסוימים קיימת התחשבות בציוני בגרות של בחינות ברמת יחידות לימוד גבוהה בתחום רלוונטי לחוג המסוים. בנוסף, מקצועות בהם נבחן התלמיד ברמה של 4 או 5 יחידות לימוד מקבלים לעיתים תוספת נקודות בעת שקלול ממוצע הבגרויות של התלמיד. תעודות הבגרות חשובות לא רק בעת רצון להמשיך ללימודים במוסדות להשכלה גבוהה. לעיתים מבקשים מעסיקים תעודת בגרות כאחד מתנאי הקבלה לעבודה.