מחפשים מידע על מכינות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

מכינה קדם אקדמאית

מכינה קדם אקדמאית היא מסגרת לימודים אשר מיועדת למעוניינים להתקבל למסלול לימודי תואר, שאינם עומדים בתנאי הקבלה של מסלול הלימודים בו מעוניינים להשתלב. במסגרת המכינה יוכלו התלמידים לנסות ולהשלים את תנאי הקבלה החסר להם על מנת שיוכלו להתקבל אל מסלול הלימודים המבוקש. המכינה הקדם אקדמאית יכולה לשפר את סיכויי הקבלה של התלמידים אל מסלול הלימודים בו מעוניינים וכן להקנות להם הכנה לקראת הלימודים האקדמאיים.

המכינות הקדם אקדמאיות מתקיימות במוסדות ההשכלה הגבוהה ברחבי הארץ. הלימודים במכינה כוללים מקצועות שונים ובמסגרתם רוכשים הסטודנטים גם כלים ומיומנויות אקדמיות חשובות. המיומנויות הנרכשות במסגרת מכינה קדם אקדמאית יכולות לסייע לתלמידים גם בהמשך לימודיהם האקדמאיים. מכינה קדם אקדמאית מקנה למועמד גם דרך חשיבה אשר תוכל לסייע לו במהלך לימודיו האקדמאיים.

ניתן למצוא מסלולים שונים של מכינות קדם אקדמאיות. קיימות מכינות המיועדות לאנשים ללא בגרות, מכינות המיועדות למועמדים מעל גיל 30, מכינות המיועדות לעולים חדשים ומכינות נוספות.

קיימות מכינות קדם אקדמאיות אשר מיועדות להכשיר את הסטודנט ללימודים בתחום מסוים. ניתן למצוא מכינה למדעי ההתנהגות, מכינה להנדסה, מכינה למדעי הטבע, מכינה למדעי הרוח ומכינות בתחומים נוספים. במסגרת המכינות לתחום מסוים, לעיתים כוללים הלימודים גם הקניית ידע בקורסי מבוא הקשורים לתחום הנלמד.

בעת בחירת מכינה קדם אקדמאית חשוב לבדוק האם סיום המכינה בהצלחה וקבלת תעודה, מאפשר קבלה רק ללימודים במוסד הלימודים בו מתקיימת המכינה או שניתן להתקבל לאחר המכינה גם למוסדות לימודים אחרים. מגוון המכינות הקיים הוא רחב ומאפשר למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה של מסלול הלימודים בו מעוניינים להשתלב, לנסות ולהשלים את תנאי הקבלה החסר. כמו כן, המכינות השונות יוכלו לסייע ללומדים להתכונן כראוי אל הלימודים האקדמאיים על מנת שיוכלו להשתלב בהם באופן מוצלח יותר.