מחפשים מידע על מכינות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

מכינת הטכניון

מכינות קדם אקדמיות מיועדות למועמדים המעוניינים ללמוד לימודים אקדמאיים אך אינם עומדים בתנאי הקבלה הנדרשים למסלול הלימודים בו מעוניינים. המכינות הקדם אקדמיות מתקיימות במסגרת מוסדות להשכלה גבוהה, בהם גם הטכניון.

מכינה טכניון מיועדת להקנות לתלמידים הלומדים בה הרגלי למידה וצורת חשיבה החשובים עבור לימודים אקדמאיים. כמו כן מטרתה של מכינת הטכניון היא לשפר את סיכויי הקבלה של התלמידים לטכניון וכן למוסדות אקדמאיים אחרים.

הטכניון מציע מכינה ממושכת. מכינה טכניון מאפשרת לתלמידים להשלים או לשפר במסגרת המכינה את ציוני הבגרות שלהם בפיזיקה, בגרות במתמטיקה ואנגלית ברמת 5 יחידות לימוד. מכינת הטכניון נפתחת בשני מועדים שונים מידי שנה והיא נמשכת כ-9.5 חודשים. המכינה מיועדת לבוגרי בתי ספר עיוניים ובתי ספר מקצועיים. אחת ממטרותיה של המכינה היא להעלות את רמתם של התלמידים במקצועות האנגלית, המתמטיקה והפיזיקה וכן לפתח את כישורי הכתיבה המדעית של התלמידים. בתום הלימודים במסגרת מכינת הטכניון מקבלים המסיימים תעודת סיום מכינה אשר כוללת רק את המקצועות מתמטיקה, פיזיקה, אנגלית וכתיבה מדעית. תעודת סיום מכינה טכניון מהווה תחליף לתעודת הבגרות בעת חישוב ציון הסכם לטכניון, וזאת למעט הפקולטה לרפואה.

בנוסף אל מכינה ממושכת מציע הטכניון מכינה טכניון לעולים חדשים. מכינת הטכניון לעולים חדשים היא מכינה אשר מיועדת לתלמידים המחזיקים בתעודת בגרות מחו"ל. המכינה נפתחת בשני מועדים מידי שנה ונמשכת כ-10.5 חודשים כאשר הלימודים כוללים חודש הכנה ולימודי עברית ולאחר מכן לימודים מלאים לפי תוכנית הלימודים של המכינה הממושכת. המכינה לעולים חדשים מיועדת לסייע ללומדים בהעלאת רמתם במקצועות האנגלית, המתמטיקה, הפיזיקה והעברית. כמו כן תוכל המכינה לסייע לתלמידים ברכישת הרגלי למידה הכרחיים עבור לימודים אקדמאיים. תלמידי המכינה בטכניון יוכלו לקבל ייעוץ בנוגע להמשך לימודיהם האקדמאיים.