מחפשים מידע על מכינות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

מכינה

מכינה היא מסגרת לימודית המיועדת לסייע למועמדים אשר מעוניינים בלימודים אקדמאיים, אך אינם עומדים בדרישות הקבלה. מכינות קדם אקדמיות שואפות לסייע למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה למסלול בו מעוניינים ללמוד, לרכוש השכלה מתאימה שתוכל לאפשר להם ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה. קיימות מכינות שונות והן מציעות מסלולים שונים ומגוונים. קיימים מסלולים אשר מיועדים למועמדים שמעוניינים להשלים את תעודת הבגרות שלהם, שאין להם כלל בגרות או שברצונם לשפר את ציוניהם. בנוסף קיימים מסלולים שונים המיועדים למועמדים בגילאים שונים. מועמדים מעל גיל 30 למשל יוכלו למצוא מכינה המיועדת לבני 30 ומעלה.

מגוון המכינות הרחב מצריך כי כל מועמד המעוניין להשתלב במכינה, יבדוק היטב את המכינות הקיימות והמסלולים המוצעים. חשוב לבחור מכינה שתתאים לצרכיו של המועמד, לגילו ותוכל לסייע לו להשלים את ההשכלה החסרה לו על מנת להתקבל למסלול הלימודים המבוקש. המכינות הקדם אקדמיות יכולות לסייע למועמד גם בהיבט נוסף. במסגרת המכינה יוכל המועמד לרכוש כלים ומיומנויות חשובות ללימודים אקדמאיים.

המכינה הקדם אקדמית מיועדת להכין את הסטודנטים ללימודים אקדמאיים. ניתן למצוא מכינות שונות אשר מיועדות להכשיר את המועמדים ללימודים אקדמאיים בתחום מסוים. ניתן למצוא מכינה למדעי החברה, מכינות לעיצוב ואדריכלות, להנדסה ולתחומים אחרים. ניתן למצוא מכינות המיועדות לעולים חדשים וכן מכינות המיועדות למועמדים לקויי למידה. כמו כן קיימות מכינות לבגרות המיועדות לסייע למועמד שיש לו צורך בהשלמת בגרויות או בשיפור ממוצע הבגרות שלו.

מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה למסלול הלימודים אליו מעוניינים להתקבל, יכולים לבדוק את האפשרות להשתלב במכינה. זו תוכל להכשיר אותם לקראת לימודים אקדמאיים ולסייע להם להשלים את ההשכלה החסרה להם לשם קבלה ללימודים. ניתן למצוא מגוון רחב של מכינות במוסדות לימודים שונים.