מחפשים מידע על לימודים?
רוצים שמוסדות הלימוד יפנו אליכם?

הגעתם למקום הנכון – בצעד אחד פשוט אתם מתמקדים על המקצוע והמסלול המתאימים לכם. משאירים לנו פרטים על המקצוע המבוקש, אנו עושים את העבודה הקשה ומוסדות הלימוד הרלוונטיים יפנו אליכם עם כל התשובות.

לקבלת פנייה ממוסדות הלימוד הרלוונטיים  לחצ/י פה

השאירו שם וטלפון ונציג מטעמינו יחזור אליכם עם כל הפרטים שצריך.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם טלפונית


בגרות בתנך

הבגרות בתנך היא איננה תורה משמיים ויש החושבים שהיא אחת הבגרויות הכי מהנות בזמן הלימודים. תנ"ך אינו מקצוע קשה ורבים חושבים שהוא הפוגה בין המקצועות הריאלים. תנ"ך הינו מקצוע בעל משמעות רבה וזאת בעיקר מכוון שהוא מדבר על ההיסטוריה העמוקה של העם היהודי. סיפורי התנ"ך יפים הם ומעניינים אחד אחד, רבים אשר בוחרים להתעמק בבגרות זו ולהשקיע את מירב זמנם כדי ללמוד את כתבי התורה. בחינת הבגרות הינה בחינה אשר דורשת עומק והבנה של כתבי התורה ולכן כאשר הינך ניגש אל הבחינה וודא כי הינך יודע כיצד לנתח את סיפורי התורה ולא סתם לשנן אותם אלא לדעת יותר על הדמויות המשתתפות בסיפורי התנ"ך, הבנה של עקרנות ספרותיים והבנת הקשר בין צורה לתוכן. יש להתמודד עם פרק שלא נלמד, בעיות השפה המקראית והבנתה, ובנוסף יש לדעת לתכנן את הזמן על מנת להשיב על כל השאלות באופן נכון ובזמן.

הבחינה בתנ"ך כוללת כאמור פרק שלא נלמד- אנסין (שלוש שאלות ואחת מהן חובה), נושא מסכם (שתי שאלות כאשר אחת מהן חובה), שאלות גדולות (שתי שאלות ושני סעיפים מכל שאלה), ועוד ארבע שאלות קטנות אשר ישלימו את הציון ל100 נקודות. בגדול, בחינת הבגרות בקווים כלליים כוללת בין היתר: מושגים נבחרים, טעמי מקרא ופרשנות מקרא. יש ללמוד כיצד לענות על שאלה בצורה הכי נכונה. רבים מבצעים את בחינת הבגרות בתנ"ך ברמה של 2 יחידות לימוד בתיכון אך משלימים לאחר הלימודים ל5 יחידות במכוני לימוד אקסטרניים. ישנם בתי ספר אשר מציעים את ההשלמה ל5 יחידות לימוד כבר בתקופת התיכון, כמקצוע מורחב אשר יתן לתלמיד את הבונוס המגיע לו בתעודת הבגרות. תנ"ך הינו מקצוע מעניין ומקתר מאד כמו שכבר אמרנו. אם ברצונכם ללמוד עוד על המקצוע ולדעת יותר פרטים, צרו קשר עוד היום עםאתר יורם-לימודים. שיהיה בהצלחה.


מידע נוסף על לימוד בגרויות
מקצועות לימוד
בגרות בהיסטוריה בגרות בספרות בגרות בגיאוגרפיה בגרות באנגלית בגרות במתמטיקה
בגרות באזרחות בגרות בביולוגיה בגרות בפיזיקה בגרות בכימיה בגרות בתנך
בגרות בלשון בגרות בהבעה בגרות בפסיכולוגיה בגרות בסוציולוגיה בגרות במדעי החברה
בגרות בכלכלה בגרות במחשבים בגרות בהבעה בגרות בצרפתית בגרות בערבית
בגרות במדעי החברה
תעודת הבגרות
מיקוד בגרויות
נושאים נוספים
הקלות לבגרות ספרי הבגרות
בתי ספר לבגרויות
זיו כספי אנקורי