מחפשים מידע על לימודים?
רוצים שמוסדות הלימוד יפנו אליכם?

הגעתם למקום הנכון – בצעד אחד פשוט אתם מתמקדים על המקצוע והמסלול המתאימים לכם. משאירים לנו פרטים על המקצוע המבוקש, אנו עושים את העבודה הקשה ומוסדות הלימוד הרלוונטיים יפנו אליכם עם כל התשובות.

לקבלת פנייה ממוסדות הלימוד הרלוונטיים  לחצ/י פה

השאירו שם וטלפון ונציג מטעמינו יחזור אליכם עם כל הפרטים שצריך.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם טלפונית


בגרות בפיזיקה

פיזיקה הינו מקצוע בחירה אשר נלמד בתיכוניים ואין זה חובה לעשות בו בגרות. יש שיגידו שטוב שכך מכוון שלפיזיקה צריך ממש להתחבר ולהבין לעומק וזוהי הדרך היחידה להצלחה. ניתן לעשות את בחינת הבגרות בפיזיקה בהיקף של 3 יחידות לימוד או בהיקף של 5 יחידות לימוד. פיזיקה הינו מקצוע מורכב מאד והוא כולל בתוכו נושאים רבים שאין לה פשוט להבינם. רבים מהנבחנים האקסטרניים בפיסיקה עושים את בחינת הבגרות מכוון שעליהם לבצע את בחינה זו כתנאי קבלה אל מוסדות הלימוד השונים. בחינת הבגרות בפיסיקה קשה היא ולא מתאימה לכל אחד, אלא רק לבעלי הכישורים המתאימים והרצון לדעת ולחקור את הנושא. בגרות זו מתאימה בעיקר למי שרוצה ללמוד רפואה או מדעים מדוייקים או הנדסיים ועל כך מי שבוחר ללמוד מקצוע זה עליו לבחור להבחן ברמה של 5 יחידות לימוד ולא של 3 יחידות לימוד וזאת מכוון שבחינה ברמה של 5 יח"ל הינה מקיפה יותר ולא תמציתית.

הבחינות שונות הן מבחינת היחידות ומבחינת החומר הנלמד. בחינה ברמה של 3 יחידות לימוד כוללת בין היתר את הנושאים הבאים: הפרק הראשון מורכב משאלות של מכניקה וחשמל. הפרק השני מורכב משאלות על קרינה וחומר. החומר הנלמד הינו: קינמטיקה, דינמיקה, עבודה ואנרגיה, כבידה, חשמל ומגנטיות, וכדומה. הפרק בהיקף של 5 יחידות לימוד מעט מורכב יותר וכולל בין היתר את הנושאים הבאים בנוסף לנושאים אשר נלמדים בהיקף של 3 יחידות לימוד: ישנו שאלון של חקר וניתוח ממצאי ניסוי, ובחלק זה על הנבחן לנתח ניסוי המבוסס על חומר הלימוד של 5 יחידות לימוד ועל הבנה כללית בפיזיקה.
כאמור אין ספק שבגרות בפיזיקה איננה מתאימה לכל אחד ועל כל אדם לחשוב טוב טוב האם ברצונו לרכוש ידע בנושא זה. בגרות זו מקנה הרבה לתלמידיה ואף נדרשת כבגרות חובה במוסדות לימוד מסויימים. לקבלת מידע נוסף בנושא פנה לאתר יורם לימודים.

מידע נוסף על לימוד בגרויות
מקצועות לימוד
בגרות בהיסטוריה בגרות בספרות בגרות בגיאוגרפיה בגרות באנגלית בגרות במתמטיקה
בגרות באזרחות בגרות בביולוגיה בגרות בפיזיקה בגרות בכימיה בגרות בתנך
בגרות בלשון בגרות בהבעה בגרות בפסיכולוגיה בגרות בסוציולוגיה בגרות במדעי החברה
בגרות בכלכלה בגרות במחשבים בגרות בהבעה בגרות בצרפתית בגרות בערבית
בגרות במדעי החברה
תעודת הבגרות
מיקוד בגרויות
נושאים נוספים
הקלות לבגרות ספרי הבגרות
בתי ספר לבגרויות
זיו כספי אנקורי