מחפשים מידע על לימודים?
רוצים שמוסדות הלימוד יפנו אליכם?

הגעתם למקום הנכון – בצעד אחד פשוט אתם מתמקדים על המקצוע והמסלול המתאימים לכם. משאירים לנו פרטים על המקצוע המבוקש, אנו עושים את העבודה הקשה ומוסדות הלימוד הרלוונטיים יפנו אליכם עם כל התשובות.

לקבלת פנייה ממוסדות הלימוד הרלוונטיים  לחצ/י פה

השאירו שם וטלפון ונציג מטעמינו יחזור אליכם עם כל הפרטים שצריך.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם טלפונית


בגרות בערבית

בגרות בערבית איננו מקצוע חובה בבתי הספר התיכוניים. ערבית הינה אחת מהשפות הזרות בהם אפשר להבחן כמו צרפתית, רוסית וכדומה. ניתן להבחן בערבית ברמת לימוד של יחידה אחת, של 3 יחידות לימוד ושל 5 יחידות לימוד. ערבית הינו מקצוע מבוקש מאד כיום ורבים מהנבחנים בו בתקופת התיכון עושים זאת כדי להמשיך ולעסוק בתחום זה בשירותם הצבאי, או מכוון שזהו מקצוע מאד מענייין ומאד מעשי במיוחד בימים שלנו כיום.הבגרות איננה בגרות קשה ובגדול היא כוללת לימודי שפה, כיצד לדבר את השפה הערבית וכיצד לקרוא ולכתוב אותה. ערבית שפה יפה ובמיוחד במדינת ישראל אשר כל שכנייה דוברים את השפה היא שפה מאד שימושית וכיום אפשר לעשות איתה המון. כל הלומדים את השפה יזכו קודם כך ברכישת שפה חדשה, ודבר שני בהמון בטחון בתחום זה. השפה הערבית היא מעניינת ומרתקת וניתן ללמוד אותה בכמה רמות שונות.

אז מה בחינת הבגרות הזאת כוללת? בגדול מה שצריך לדעת זה ידיעת אוצר מילים, פעלים וביניינים מתאימים ועבודה נכונה עליהם, אנסין- קטע שלא נלמד, ודקדוק הכולל: אותיות שמש, זכר נקבה, תנועות עזר, נטיית השם, כללי התאמת הפועל לנושא (התאמת הפועל לנושא והתאמת התואר לשם), ריבוי שאינו מציין בני אדם, כינויי רמז (לקרוב בלבד), כינויי מושא וכינויי זיקה. בנוסף ברמה של 3 יחידות לימוד: ששת השמות, משפטי זיקה, תיאורי זמן ומקום, תיאור מצב, זיהוי הספרות, הזוגי בשם ובתואר (לא בסמיכות), ריבוי שלם זכר, ריבוי שלם נקבה, ערך היתרון וההפלגה. בנוסף ברמה של 5 יחידות לימוד: חמשת השמות, ששת השמות, ניסוח משפט המכיל עתיד, מנצוב באמצעות מצדר ולהפך, משפטי זיקה, 'לא' השוללת שלילה מוחלטת, הזוגי בשם ובתואר בכל היחסות כולל בנטייה ובסמיכות, תיאורי זמן ומקום, תיאור סיבה ותכלית, ריבוי שלם זכר ונקבה, תיאור מצב ומשפטי מצב, משפטי תנאי, ערך היתרון וההפלגה, 'מא' להבעת התפעלות, צורה בסיסית, תיאור אופן, שמות מחוסרי תנווין, מילות הפנייה והשם הבא אחריה.


מידע נוסף על לימוד בגרויות
מקצועות לימוד
בגרות בהיסטוריה בגרות בספרות בגרות בגיאוגרפיה בגרות באנגלית בגרות במתמטיקה
בגרות באזרחות בגרות בביולוגיה בגרות בפיזיקה בגרות בכימיה בגרות בתנך
בגרות בלשון בגרות בהבעה בגרות בפסיכולוגיה בגרות בסוציולוגיה בגרות במדעי החברה
בגרות בכלכלה בגרות במחשבים בגרות בהבעה בגרות בצרפתית בגרות בערבית
בגרות במדעי החברה
תעודת הבגרות
מיקוד בגרויות
נושאים נוספים
הקלות לבגרות ספרי הבגרות
בתי ספר לבגרויות
זיו כספי אנקורי