מחפשים מידע על לימודים?
רוצים שמוסדות הלימוד יפנו אליכם?

הגעתם למקום הנכון – בצעד אחד פשוט אתם מתמקדים על המקצוע והמסלול המתאימים לכם. משאירים לנו פרטים על המקצוע המבוקש, אנו עושים את העבודה הקשה ומוסדות הלימוד הרלוונטיים יפנו אליכם עם כל התשובות.

לקבלת פנייה ממוסדות הלימוד הרלוונטיים  לחצ/י פה

השאירו שם וטלפון ונציג מטעמינו יחזור אליכם עם כל הפרטים שצריך.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם טלפונית


בגרות בכלכלה

בגרות בכלכלה הינה בגרות אשר אין זה חובה להבחן בבגרות זו, אלא כמקצוע בחירה. כלומר, אפשר לקבל תעודת בגרות מלאה ללא בחינה במקצוע הכלכלה. עם זאת אם ברצונך לשפר את תעודת הבגרות שלך תוכל לעשות זאת על ידי הוספת יחידות לימוד ובחינה במקצוע הבגרות, דבר אשר ייתן לך בונוס משמעותי אם תקבל ציון טוב באותו מקצוע נבחר. בגרות בכלכלה הינה מקצוע נבחר במסגרת בחינת הבגרות במדעי החברה או במדעי המדינה או הניהול. מקצוע זה ילמד בדרך כלל במקביל למקצועות הבאים: פסיכולוגיה, סוציולוגיה, מנהל עסקים, וכדומה. בחינת הבגרות במקצוע הכלכלה יהיה בדרך כלל בהיקף של 2-3 יחידות לימוד, תלוי במקצוע הנלווה למקצוע הכלכלה, המשלים אותו ל5 יחידות לימוד ובשל כך מקנה לו בונוס משמעותי בחישוב הציון הסופי בתעודת הבגרות. אם ברצונך להבחן בבחינה בצורה אקסטרנית ניתן לעשות זאת ע"י פנייה אל מכוני הלימוד האקסטרניים הפועלים כיום.

לימודי הכלכלה ובחינת הבגרות במקצוע זה כוללים נושאים רבים כגון: תופעת המחסור, עקומה, עקומת התמורה, השקעה, הון, אפשרויות הייצור וגורמי היצור במשק, ידע טכנולוגי, שוק הביקוש וההיצע, חשבונאות לאומית, תחרות משוכללת, מפגעלי הייצור השונים, כסף והטיפול בו, מערכת הבנקים במדינה ומהי עבודתם, שוק הכסף והריבית, רמת מחירים, שוק המט"ח, מאזן התשלומים במשק, שוק העבודה, הגירה, פריון עבודה, חוק התפוקה השולית הפוחתת, חשבונאות לאומית וכדומה. אין ספק שלמידה של מקצוע זה מתחברת באופן ישיר אל שוק ההיי טק המתפתח אצלנו במדינה באופן מהיר ואינטנסיבי ומקצוע זה יקנה ללומד אותו יכולות רבות וחשובות בתחום זה אשר יפתחו עבורו דלתות בעתיד הלא רחוק. אז אם החלטתם שתחום זה מתאים לכם או אם אתם מתלבטים במה לבחור על מנת לשפר את תעודת הבגרות שלכם, פנו עוד היום לאתר יורם לימודים ולפורומים שלנו על מנת לקבל מידע עדכני.

מידע נוסף על לימוד בגרויות
מקצועות לימוד
בגרות בהיסטוריה בגרות בספרות בגרות בגיאוגרפיה בגרות באנגלית בגרות במתמטיקה
בגרות באזרחות בגרות בביולוגיה בגרות בפיזיקה בגרות בכימיה בגרות בתנך
בגרות בלשון בגרות בהבעה בגרות בפסיכולוגיה בגרות בסוציולוגיה בגרות במדעי החברה
בגרות בכלכלה בגרות במחשבים בגרות בהבעה בגרות בצרפתית בגרות בערבית
בגרות במדעי החברה
תעודת הבגרות
מיקוד בגרויות
נושאים נוספים
הקלות לבגרות ספרי הבגרות
בתי ספר לבגרויות
זיו כספי אנקורי