מחפשים מידע על לימודים?
רוצים שמוסדות הלימוד יפנו אליכם?

הגעתם למקום הנכון – בצעד אחד פשוט אתם מתמקדים על המקצוע והמסלול המתאימים לכם. משאירים לנו פרטים על המקצוע המבוקש, אנו עושים את העבודה הקשה ומוסדות הלימוד הרלוונטיים יפנו אליכם עם כל התשובות.

לקבלת פנייה ממוסדות הלימוד הרלוונטיים  לחצ/י פה

השאירו שם וטלפון ונציג מטעמינו יחזור אליכם עם כל הפרטים שצריך.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם טלפונית


בגרות בכימיה

בחינת הבגרות בכימיה היא איננה חובה ונלמדת כמקצוע מוגבר בלבד במוסדות הלימוד התיכוניים. בחינה זו נלמדת בהיקף של 3 יחידות לימוד ובהיקף של 5 יחידות לימוד. יש כאלה שיגידו שבחינה זו נחשבת קשה ואכן לנבחנים זהו חומר חדש אשר הם לא נתקלו בו לפני כן ולכן על הנבחנים ללמוד את החומר על בוריו כאשר ברצונם לגשת אל בחינת הבגרות. בעקרון בחינה זו הינה לתלמידי תיכון בעיקר ולא נפוצה אצל בתי הספר האקסטרניים אך ישנם מוסדות אקסטרנים אשר מגישים לבחינת הבגרות בכימיה, וניתן ללמוד דרכם את החומר. בחינת הבגרות בכימיה היא לא קלה ולכן אם ברצונך לגשת לבחינה זו עלייך לברר את החומר הנדרש לבחינה ולוודא כי אכן נושאים אלה יסקרנו אותך ויגרמו לך להשקיע רבות בלמידה לקראת הבחינה. גם במוסדות אינטרניים וגם במוסדות אקסטרניים ניתן ללמוד בהיקף של 3 יחידות לימוד או בהיקף של 5 יחידות לימוד בהתאם לרצונך האישי.

בחינת הבגרות בהיקף של 3 יחידות לימוד כוללת שמונה שאלות "אמריקאיות" רב ברירה. בבחינה זו ברמה של 3 יחידות לימוד ניתן להשתמש בחומרי עזר שהם מחשבון ו2 דפי נוסאות- מערכה מחזורית ומפת תרכובת חמצן. החומר הנלמד לבחינה זו הוא:  מושגי יסוד, חומרים יוניים, מבנה האטום, מחזוריות ומשפחות כימיות, מבנה קישור ותכונות החומר, היבטים כמותיים בכימיה, חמצון חיזור, בסיסים וחומצות, אנרגיה, שיווי משקל במערכת הומוגנית, המהירות של תגובה כימית, יישום עקרונות שיווי משקל בתעשיית האמוניה, דיון כללי בחשיבות התעשייה הכימית, כימיה של תרכובות הפחמן. הבחינה של 5 יחידות לימוד כוללת את הבחינה של 3 יחידות לימוד ועוד 2 יחידות לימוד אשר יהיו השלמה ל5. בחלק של ההשלמה יהיו שני פרקים. הראשון יעסוק בחומר הבא: שיווי משקל של חמצון חיזור או תרמודינמיקה. הפרק השני:  תעשייה, כימיה של תאים חשמליים, סוכרים, פולימרים סינתטיים, חלבונים, אינטראקציה בין קרינה לחומר.

מידע נוסף על לימוד בגרויות
מקצועות לימוד
בגרות בהיסטוריה בגרות בספרות בגרות בגיאוגרפיה בגרות באנגלית בגרות במתמטיקה
בגרות באזרחות בגרות בביולוגיה בגרות בפיזיקה בגרות בכימיה בגרות בתנך
בגרות בלשון בגרות בהבעה בגרות בפסיכולוגיה בגרות בסוציולוגיה בגרות במדעי החברה
בגרות בכלכלה בגרות במחשבים בגרות בהבעה בגרות בצרפתית בגרות בערבית
בגרות במדעי החברה
תעודת הבגרות
מיקוד בגרויות
נושאים נוספים
הקלות לבגרות ספרי הבגרות
בתי ספר לבגרויות
זיו כספי אנקורי