מחפשים מידע על לימודים?
רוצים שמוסדות הלימוד יפנו אליכם?

הגעתם למקום הנכון – בצעד אחד פשוט אתם מתמקדים על המקצוע והמסלול המתאימים לכם. משאירים לנו פרטים על המקצוע המבוקש, אנו עושים את העבודה הקשה ומוסדות הלימוד הרלוונטיים יפנו אליכם עם כל התשובות.

לקבלת פנייה ממוסדות הלימוד הרלוונטיים  לחצ/י פה

השאירו שם וטלפון ונציג מטעמינו יחזור אליכם עם כל הפרטים שצריך.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם טלפונית


בגרות בהבעה

בגרות בהבעה הינה בגרות חובה בהיקף של 2 יחידות לימוד אשר שונה באופן הבחינה בין תלמידים אשר נבחנים אקסטרני ובין תלמידים אשר נבחנים אינטרני. תלמידי האינטרנט נבחנים כ2 יחידות לימוד אשר הראשונה הינה יחידה בהבעה והשניה הינה יחידה בלשון. תלמידי האקסטרני נבחנים ברמת לימוד של שתי יחידול לימוד אשר היחידה הראשונה נקראית עברית א' והיחידה השניה נקראית עברית ב'. זהו ההבדל המהותי בין שתי קבוצות הנבחנים הללו. שתי הבגרויות גם בלשון וגם בהבעה גם אינטרני וגם אקסטרני נחשבות מאד מאד קשות ולכן יש צורך ללמוד אותן ברמה גבוהה מאד. מי שיכול לספק שירות שכזה יהיו בדרך כלל בתי הספר הרגילים התיכוניים לנבחנים אינטרניים ובתי הספר האקסטרינים אשר מכינים את תלמידיהם בשיעורים פרטיים להבחן במבחן הבגרות ברמה גבוהה ומספקת להצלחה במבחן הבגרות. רוב בתי הספר האקסטרניים משלבים קורס משולב של לשון וחיבור.

עבור נבחנים בנבחנים באופן אקטרני, הבגרות בעברית א כוללת בין היתר: הבנה והבעה, אוצר המילים והמשמעים, מערכת הצורות: פועל ותצורת השם ודיוקי הגייה; והבגרות בעברית ב' לנבחנים אקסטרניים כוללת בין היתר: הבנה והבעה, תחביר ושחבור, מערכת הצורות: פועל ותצורת השם, פסוקים מלשון המקרא ודיוקי הגייה מתחום הפועל והשם. החומר של הבגרות אמנם משתנה בשל המיקוד של אותה השנה אך בעקרון נשאר אותו הדבר. בשל כך אין ספק שלנבחני האקסטרני בבחינת הבגרות בהבעה כדאי ואף מומלץ ללכת אל מכוני האקסטרני שיקנו לך ידע בחומר עליו הינך נבחן. עם זאת מומלץ מאד לתרגל כתיבה בונה כזו שתקנה לך את המיומנות של כתיבת טקסט ברמה גבוהה מכוון שבבחינת הבגרות גם משולב כתיבת חיבור מתאים לטקסט הנלמד. למידע נסף או לשאלות וייעוץ בנוגע להשלמת הבגרות באופן אקסטרני פנה לאתר יורם לימודים ותקבל מענה על כל השאלות!


מידע נוסף על לימוד בגרויות
מקצועות לימוד
בגרות בהיסטוריה בגרות בספרות בגרות בגיאוגרפיה בגרות באנגלית בגרות במתמטיקה
בגרות באזרחות בגרות בביולוגיה בגרות בפיזיקה בגרות בכימיה בגרות בתנך
בגרות בלשון בגרות בהבעה בגרות בפסיכולוגיה בגרות בסוציולוגיה בגרות במדעי החברה
בגרות בכלכלה בגרות במחשבים בגרות בהבעה בגרות בצרפתית בגרות בערבית
בגרות במדעי החברה
תעודת הבגרות
מיקוד בגרויות
נושאים נוספים
הקלות לבגרות ספרי הבגרות
בתי ספר לבגרויות
זיו כספי אנקורי